ESY HANDICAP HELP, o.s.

Chcete žít samostatně? Chcete snížit svou závislost na druhých? Chcete dosáhnout na své sny, přání a cíle, ale handicap Vám to nedovolí? Využijte našich slušeb.

Kalendář

AKTUALITY A NOVINKY

Na této stránce se seznámíte z nejaktuálnějšími činostmi a akcemi naší společnosti

Srdečně všechny zveme na 1.ročník hudebního festivalu národnostních menšin v libereckém kulturním domě 29.9.2012. Plakát zde ve fotmátu WORD
1.rocnik_hudebnífestival_narodnostich_mensin_2012_93.doc, (2.62MB)
Srdečně všechny zveme na 1.ročník hudebního festivalu národnostních menšin v libereckém kulturním domě 29.9.2012. Plakát zde ve fotmátu WORD
Ve dnech 4. – 5. července 2012 jsme se zúčastnili 13. ročníku oslav na Velehradu Dnů lidí dobré vůle, které se konali u příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Součástí byl i dvanáctý ročník Mezinárodního setkání vozíčkářů. Letošní ročník byl součástí příprav na 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, které si připomeneme v roce 2013.

Pravidelné setkávání vozíčkářů na Velehradě pořádá již tradičně Maltézská pomoc, o.p.s. ve spolupráci s Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu Maltézských rytířů a pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera. Pro účastníky byl zajištěný pestrý program. Ve středu 4. července v 16 hodin byli všichni zváni do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na poutní mši pro zdravotně postižené. V 17.15 hodin pak na nádvoří před ZŠ dorazili zajímavé osobnosti a k dobré náladě vystoupila cimbálová muzika Pentla. „Program moderoval sympatický Filip Tomsa. Loni zazářil na Velehradě poprvé, a protože se jeho moderování osvědčilo, pozvali jsme ho i letos,“ uvedl Michal Umlauf, hlavní projekt manažer Mezinárodního setkání vozíčkářů. Setkání vozíčkářů vyvrcholilo Večerem lidí dobré vůle, který byl sejně jako v předchozích letech přímým přenosem vysílán v České televizi a Českém rozhlase 1 - Radiožurnálu. Veškerou asistenční a zdravotní službu během večera zajišťovala Maltézská pomoc. Od 21. hodiny bylo pro účastníky setkání připraveno příjemné posezení na nádvoří před základní školou. Chinaski zazpívali na Velehradě lidem dobré vůle 2012, dále vystoupili Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína, Štěpán Rak a Alfréd Strejček a samozřejmě i stálice velehradských oslav Jiří Pavlica s Hradišťanem. Slavnostní koncert moderovalo duo Pavel Kříž a Barbora Černošková. Dny lidí dobré vůle každoročně pomáhají neziskovým organizacím zlepšit a rozšířit jejich chvályhodnou činnost. Třináctý ročník pomohl zajistit prostřednictvím dárcovských SMS na konto Velehrad potřebné finanční prostředky, které byly následně rozděleny rovným dílem mezi čtyři charitativní projekty, na které se přispívalo formou DMS VELEHRAD. Pro rok 2012 byly vybrány: Cyrilometodějská církevní škola Brno, Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky, Centrum pro rodinný život Olomouc a Nadační fond ADIUVARE. Za uplynulých dvanáct let podpořila Koncert lidí dobré vůle řada známých umělců jako Marta Kubišová, Jana Kirschner, Jožo Ráž, Petr Kolář, Petr Bende, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Hana a Petr Ulrychovi, skupiny No Name, Peha, New LifeM a Oktoich z Polska, Czech Virtuosi Brno a mnoho dalších. V loňském roce přijali velehradské pozvání i světově proslulí hudebníci John Michael Talbot ze Spojených států amerických a Solo Dja Kabako z Burkiny Faso.

Organizátoři Dnů lidí dobré vůle mysleli i na ty nejmenší návštěvníky a každoročně pro ně připravují tematicky ucelené odpoledne. Dětský program byl slavnostně zahájen 4. července ve 14 hodin na hřišti u ZŠ „Velehrad dětem s Dádou Patrasovou“. Letos Velehrad dětem nesl podtitul Od Andulky po žížalu. Na děti čekali písničky, soutěže, kouzlení, kejklířská vystoupení a mnoho dalšího,“. V 16 hodin se všem přítomným představila nestárnoucí Dagmar Patrasová se svým vystoupením „Dáda dětem“. Součástí dětského programu byla fotografická soutěž. Pro soutěžící byli připraveny hodnotné ceny.

Velehradský rukopis se rozrostl o další strany

V rámci cyrilometodějských oslav Dnů lidí dobré vůle bylo již poosmé ruční přepisování Bible. V realizaci projektu České katolické biblické dílo pokračovalo v prostorách Velehradského domu sv. Cyrila a Metoděje. V uplynulých letech byl opsán Pentateuch, žalmy, prorocké knihy Izaiáš, Jeremiáš, Ezechiel, Daniel a spisy 12 takzvaných malých proroků. Letos se pokračovalo v přepisování knih, které obsahovaly starozákonní moudrost. Opisovat mohlo najednou 6 dospělých zájemců, zároveň mohly 4 děti kreslit obrázky k příslušnému textu. Opsané rukopisy byly vystaveny k nahlédnutí ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. Každý účastník opisování byl odměněn pamětním listem.

Pozvanka Velehrad 2012.doc, (1.01MB)
Pozvánka na Velehrad 2012 ve formátu Word

Na tradičním poutním místě Velehradě, kde se pravidelně od roku 2000 koná dvoudenní akce s názvem Dny lidí dobré vůle při příležitosti svátku slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, se konal charitativní koncert a slavnostní bohoslužba. Kromě spoustu poutníků a návštěvníků se tady sjeli vozíčkáři na své mezinárodní setkání. Zástupce vozíčkářů Michal Umlauf k tomu s úsměvem řekl: "pravidelně jezdí třeba skupina z Liberce a vzhledem k úrovni naší dopravy je to pro ně skutečná pouť ". Slavnostní atmosféru zpříjemnila i přítomnost manželky pana prezidenta Lívie Klausové, ta navštívila tyto slavnosti s velkým potleskem a vřelým přijetím již posedmé. Rovněž zavítal i pan ministr Jaromír Drábek, s nímž si mohli osobně popovídat o sociálních otázkách i jednotliví návštěvníci, také poradce pana ministra Jaroslav Dembinný i zde zaujal v různých diskusích roli "poradce".

více fotografií z této akce naleznete v rubrice fotogalerie 2011

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje

Ve čtvrtek 13. května 2010 od 10 hodin se v sále Expo CENTRA BABYLON LIBEREC uskuteční již druhý ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje.

I letošním rok je určen především pro širokou veřejnost, která se může blíže seznámit s činnostmi jednotlivých organizací poskytujících sociální služby v našem kraji. Prezentovat se bude téměř 50 organizací, mezi nimiž jsou domovy seniorů, centra sociální péče, zdravotnická centra a další.

Veletrh zahájí Pavel Petráček, radní Libereckého kraje z resortu sociálních věcí a menšin. Připraven je zajímavý doprovodný program. Jako hlavní host vystoupí Heidi Janků. Dále zazpívají děti z pěveckého sboru Vrabčáci a připravena je také módní přehlídka historických kostýmů z 18. století. Návštěvníky potěší i možnost zakoupení výrobků od vystavovatelů.
 

Veletrh Pragomedica 2011 se nezadržitelně blíží, jeho v pořadí již 33. ročník se uskuteční v termínu 19. – 21. 4. 2011. Veletrh PRAGOMEDICA přináší každoročně vystavujícím firmám možnost prezentovat na začátku sezóny své novinky, produkty a služby na jedné straně, na druhé straně umožňuje široké odborné veřejnosti získat komplexní informace o vývojových trendech v oboru zdravotnické a laboratorní  techniky, farmacie a optiky. PRAGOMEDICA se tak na 3 dny stává ideálním obchodním místem, místem inspirativní výměny zkušeností a názorů.

Více naleznete na stránkách incheba.cz viz. odkaz zde

V Praze dne 22. března 2011  Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se zúčastnil dnešní demonstrace zdravotně handicapovaných, která byla svolána na protest proti plánované sociální reformě.

Datum konání:        sobota 15. 5. 2010

 

Originální leták k akci ke stažení zde PDF verze, WORD verze

1  
2  
 
TOPlist