ESY HANDICAP HELP, o.s.

Chcete žít samostatně? Chcete snížit svou závislost na druhých? Chcete dosáhnout na své sny, přání a cíle, ale handicap Vám to nedovolí? Využijte našich slušeb.

Kalendář

MONITORING ORGANIZACE

Děti z rané péče v miniškolce - 24.5.2010

Pondělí 24.5.2010 bylo v miniškolce v MC Krteček tak trochu zvláštní - měli jsme totiž návštěvu. Mezi děti k miniškolky se přišly podívat děti z rané péče, děti, které mají nějaký zdravotní handicap, ale přesto si rády hrají a chtějí být mezi dětmi.

A co to vlastně bylo za akci? Mateřské centrum Krteček uspořádalo ve spolupráci  se Střediskem rané péče Liberec vzdělávací akci pro maminky dětí s postižením a zároveň zajistilo pro jejich děti hlídání. A tak zatímco se maminky vzdělávaly a dozvídaly se nové informace o zákoně o sociální péči (lektorka paní Zimmermannová z ESY Handicap), jejich děti (dorazilo jich celkem 6) si v sousední herně a tělocvičně hrály se zdravými vrstevníky z miniškolky. Po počátečním ostychu se děti rychle sblížily a za chvilku nebylo skoro poznat, které dítě je zdravé a které je "jiné". Děti si to ve zdejším centru moc užily, vyzkoušely si klouzačky, trampolínu, společně si povídaly, hrály s míčem, hračkami, zazpívaly si atd. Maminky zase ocenily, že mohly k dětem v případě potřeby (svačina, přebalení atd.) bez problémů odběhnout. Celá akce proběhla ve velmi příjemné atmosféře, všichni zúčastnění ji ocenili, a proto jsme se domluvili, že po prázdninách budeme pokračovat.

 
TOPlist