ESY HANDICAP HELP, o.s.

Chcete žít samostatně? Chcete snížit svou závislost na druhých? Chcete dosáhnout na své sny, přání a cíle, ale handicap Vám to nedovolí? Využijte našich slušeb.

Kalendář

MONITORING ORGANIZACE

První hudební festival národnostních menšin v libereckém KD se skvěle vydařil - 2.10.2012

Velmi úspěšný první festival národnostních menšin uspořádalo uplynulou  sobotu v Kulturním domě Liberec Občanského sdružení „Liberecké Fórum“ pod vedením svého předsedy Adolfa Marcela Grünzy. Účast byla obrovská, na festival se dostavilo více jak 1.200 lidí, včetně dětí.
„O to byl festival zajímavější a pestřejší. Vystupovaly zde dětské soubory Amare Čhave z KONTAKTU Liberec, dětský taneční soubor TYK - TAK pod vedením Věnceslavy Drábkové, taneční soubor Bengale Chave Patrika Kotlára z Tanvaldu, taneční soubor Khamoro Chodov, kapely Gipsy Hera Band z Karlových Varů, Cínovci z České Lípy, Kája Lazar z Kladna, Patrik Kotlár z Liberce,“ vypočítal Adolf Grünza.
Podle něj ses velkým úspěchem a potleskem vystupoval i Jan Gašpar alias Helena Vondráčková z Liberce. Večerní taneční zábavu provázel Kája Lazar z Kladna. Celodenní občerstvení si koordinátoři zajišťovali sami za opravdu lidové ceny, na festivalu si návštěvníci mohli ochutnat i speciality národnostních menšin.
První hudební festival ve velké míře pomohl zajistit náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp a velkou podporu mělo sdružení „Liberecké fórum“ i z  resortu sociálních věcí radního Pavla Petráčka (oba ČSSD).
Krásné ceny pro soutěžící děti zajistil kraj pro děti, které malovaly obrázky k tématu „Bezpečněji na silnicích“.
„Děkuji za velkou podporu všem, kteří nám pomohli zajistit celodenní akci festivalu - od náměstka hejtmana, přes Kulturní dům Liberec až po dobrovolníky z ESY HANDICAP HELP, o.s. Ti dobrovolně pomáhali jak při přípravě hudebního festivalu národnostních menšin, tak při koordinaci a programu dětí „Bezpečněji na silnicích,“ připomněl předseda pořádajícího sdružení.
Navíc vystupující obdrželi obrovské a krásné dárkové koše, grafiky a plakátů, které vyrobili a připravili pracovníci s těžkým zdravotním postižením pod vedením Lenky Zimmermannové.
Večerní taneční zábava trvala do brzkých nedělních ranních hodin.

Tanec v Domě kultury
Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
739 541 588
485 226 30
Žádné komentáře
 
TOPlist