ESY HANDICAP HELP, o.s.

Chcete žít samostatně? Chcete snížit svou závislost na druhých? Chcete dosáhnout na své sny, přání a cíle, ale handicap Vám to nedovolí? Využijte našich slušeb.

Kalendář

MONITORING ORGANIZACE

Systém vyplácení dávek je podle zdravotně postižených tvrdý

Národní rada zdravotně postižených vyzvala lidi s handicapem, aby šli dnes na úřady práce a hromadně tam podali své žádosti o příspěvek na mobilitu. Jedná se o 400 korun měsíčně na provoz vozidla. Tímto hromadným podáním žádostí chtějí zdravotně postižení protestovat proti sociální reformě.

„Pravdou je, že systém, který teď je, je tvrdý. A s dopady úplně na všechny rodiny. Od rodin s malými dětmi s těžkým postižením, na které to dopadne úplně nejvíc. Maminka teďka dostávala sociální dávky na dorovnání životního minima třeba v částce 4300 korun. Teď o ně přijde, protože životní minimum se snížilo a maminka může žádat o takzvanou hmotnou nouzi. A to už většinou rodiny nedosáhnou, protože to tak snížili, že na to nedosáhne skoro nikdo,“ zdůraznila liberecká vozíčkářka Lenka Zimmermannová. 

Liberecký úřad je podle jeho ředitelky Hany Polmové na nápor lidí připraven: „Jsme připraveni posílit současné pracovníky, abychom byli schopni vybrat žádosti od všech klientů a nějakým způsobem je s nimi zpracovávat.“ 

Liberecká krajská rada osob se zdravotním postižením nemá přesné informace, kolik lidí se dnešní akce na úřadu práce v Liberci zúčastní. Někteří vozíčkáři totiž s akcí nesouhlasí. Tvrdí, že by hromadným protestem zkomplikovali práci už tak vytíženým úřednicím, které navíc nemají s návrhem sociální reformy nic společného. 

 
TOPlist