ESY HANDICAP HELP, o.s.

Chcete žít samostatně? Chcete snížit svou závislost na druhých? Chcete dosáhnout na své sny, přání a cíle, ale handicap Vám to nedovolí? Využijte našich slušeb.

Kalendář

MONITORING ORGANIZACE

Čtvrtý ples vozíčkářů zaplní v sobotu 19. dubna konferenční sál libereckého zábavního Centra Babylon

Liberec/ Bezbariérový konferenční sál libereckého Centra Babylon se stane v sobotu 19. dubna dějištěm už čtvrtého Plesu vozíčkářů.

Ples začíná v sobotu v 19.30 hodin a jak prozradili pořadatelé, sjíždějí se na něj každý rok handicapovaní nejen z Liberecka, ale také z ostatních měst republiky, a dokonce i ze zahraničí.

Nebude chybět Haidi Janků

V programu vystoupí například zpěvačka Heidi Janků, a také František a Vojta Nedvědovi s kapelou.

Ples pořádají organizace ESY HANDICAP HELP, o. s. a Sdružení vozíčkářů Region Nisa, o. s. pod záštitou Nadace Syner. V Babylonu se ples koná poprvé - díky Nadaci škola hrou a Statutárnímu městu Liberec.Programem bude provázet moderátor Jaromír Štěpánek. Na úvod vystoupí taneční skupina Takt, poté zahraje skupina S. R. O.Poprvé na tomto plese vystoupí František a Vojta Nedvěd s kapelou, dále zde bude hrát i skupina Black Beagle, , která spolu s S. R. O. provází ples každým rokem a obvykle baví návštěvníky až do druhé hodiny ranní.

I letošní ročník Plesu vozíčkářů má bohatou tombolu. Každá vstupenka vyhrává díky sponzorům. Hlavní ceny předá vozíčkářům zástupce Nadace Syner. Zástupci Tarmac CZ, a. s. předají sety na bezpečnou jízdu na silnicích -balíčky se signálními vestami na vozík a reflexními samolepkami s označením.

Region Severní Čechy

Liberec - Handicapovaní budou mít v sobotu ples. Akce se koná v bezbariérově přístupném Konferenčním sále Centra Babylon.

Ples provází bohatý program a každoročně velkou účast vozíčkářů a postižených z celé ČR, ale i ze zahraničí. Programem provází moderátor Jaromír Štěpánek. Na úvod vystoupí taneční skupina TAKT, poté zahraje skupina S.R.O. Dále vystoupí zpěvačka Heidi Janků, která roztančí každoročně celý sál včetně vozíčkářů.

Poprvé na tomto plese vystoupí František a Vojta Nedvěd s kapelou, dále skupiny Black Beagle a S.R.O., které mají též velký úspěch každým rokem a provázejí tento ples až do druhé hodiny ranní.

I letošní ročník IV. Plesu vozíčkářů má bohatou tombolu. Každá vstupenka vyhrává díky sponzorům a nadacím. Hlavní ceny předá vozíčkářům zástupce Nadace Syner. Zástupci Tarmac CZ, a. s. sety na bezpečnou jízdu na silnicích - balíčky se signálními vestami na vozík a reflexními samolepkami s označením.

Ples pořádají organizace ESY HANDICAP HELP, o. s. a Sdružení vozíčkářů Region Nisa, o. s. pod záštitou Nadace Syner. V Babylonu se ples koná poprvé - díky Nadaci škola hrou a Statutárnímu městu Liberec.

URL| http://igenus.cz/clanky/spolecnost-11/ctvrty-ples-vozickaru-2641/

Také letos probíhala spolupráce klubu GRS Liberec s handicapovanými sportovci. Stejně jako loni si při říjnovém Posledním nalévání zajezdili na čtyřkolkách po Pavlovické dráze. Celá akce se setkala s úspěchem. Počasí se vydařilo a vozíčkáři si opravdu zajezdili, ale také závodili se zdravými sportovci. 


Hlavním organizátorem této adrenalinové akce je každoročně Jiří Suchánek, asistent soběstačnosti Spinální jednotky Krajské nemocnice Liberec, který je sám připoután na invalidním vozíku. Čtyřkolky pro vozíčkáře na tuto akci zapůjčil pan Růžička z Autocentra Liberec.

Sportovní akce se zúčastnili vozíčkáři z celé republiky, dokonce zde by vozíčkář až z Aše. Zařádili si postižení, dobrovolníci, ale i jejich rodinní příslušníci. Kdo z neudržel rovnováhu, či mu ruce nesloužily, dobrovolníci rádi pomohli. Zpočátku každý jezdil velice opatrně, ovšem v následných kolech jezdili všichni, co to dalo! Už jim nestačil rovný plochodrážní terén, pustili se i do muld a okolního terénu. 

Vedle 15 - 25 vozíčkářů je bývá na těchto akcích i mnoho dobrovolníků. Jejich účast je vždy nezbytná. Další jízdy na čtyřkolkách pro děti vozíčkářů umožnil v odpoledních hodinách pan Kurt Lindner, bývalý závodník na silničních okruzích, ze Suzuki Liberec. Podpořit vozíčkáře přišla se svými asistenčními psy Andrea Tvrdá ze sdružení ELVA HELP. Sportovní akce byla zakončena schůzí a občerstvením v Autokempu Pavlovice, kde byli vozíčkáři a dobrovolníci čestnými hosty.

Vozíčkáři děkují panu Věroslavu Kolertovi ze GRS Ploché dráhy Liberec, který jim každoročně zdarma umožní tento sportovní den pro vozíčkáře uskutečnit, zároveň na akci vždy zajišťuje zdarma občerstvení. Poděkování samozřejmě patří Nadaci Syner, která uhradila náklady spojené s převozem čtyřkolek a náklady na benzín. Poděkování patří i P. Růžičkovi, K. Lindnerovi a dalším drobným sponzorům, píše Lenka Zimmermannová za všechny zúčastněné vozíčkáře.

http://www.speedwaya-z.cz

1  
2  
 
TOPlist